Avasa_Me.jpg

Ve zkratce:

Moje osobní vědomá cesta a s ní objevování různých terapeutických metod začala roku 2012, profesně se terapiím věnuji 6 let. Za tu dobu jsem si osvojila spoustu nástrojů, nezaměřuji se však primárně na jednu metodu.

 

Můj přístup je intuitivní a individuální, na míru každého klienta, protože každý jsme jiný. Určitě nejsem klasický terapeut s vážnou tváří a notýskem - těch jsem sama zažila dost a není to nic pro mě. S klienty si tvořím rovnocenný a mnohdy přátelský vztah - absolutně bez soudů, bez přehnaného analyzování a pitvání se v bolesti. Baví mě odlehčovat, prosvětlovat a objevovat nové možnosti. Jsem přesvědčená, že změnou náhledu mnoho "problémů" automaticky mizí a díky tomu se můžeme více otevírat radosti. Zároveň se nebojím jít i do silných emocí, pracovat se stíny a nacházet jejich dar.

Poslední dobou se kromě verbální facilitace otevírám i práci s tělem a energií. Sama na sobě se přesvědčuji, kolikrát je jeden vědomý dotek silnější než tisíc slov.

Ve své praxi čerpám i z osobních zkušeností - několikaleté závislosti na drogách, vleklé poporodní deprese, panických ataků, insomnie i naprosté ztráty smyslu. Všechny tyhle zkušenosti mi pomohly lépe poznat samu sebe, zároveň mi nyní dovolují hlubší empatii a pochopení druhých.

Miluji potkávat lidi, kteří se nebojí nakouknout pod povrch věcí a posouvat se v životě dál. Věřím, že radost z bytí je naše přirozenost a právo. A že cesta k ní nemusí být dlouhá a bolestná. A že každá zkušenost v sobě skrývá dar, když se jí otevřeme.

A oklikou:

 

Moje cesta k terapiím a koučování vedla skrze osobní, hodně dlouhou a místy dost bolavou zkušenost. Už odmalička jsem měla zvláštní pocit, že do téhle reality nepatřím a že vnímám všechno daleko intenzivněji než ostatní. Zároveň mě lákalo všechno, co tuhle realitu přesahovalo. Můj hlad a zvědavost mě nakonec zavedla k drogám - od těch tanečních, po psychedelika, až k těm nejtvrdším. Prošla jsem si několikaletou závislostí a pak léčbou, která mě ještě utvrdila, že klasický přístup k drogám a jejich léčba nedává smysl. Nikdo mi nevysvětlil, proč jsem brala, všechno se řešilo symptomaticky, na vlně zákazů a příkazů. Věděla jsem, že musí být i jiná cesta. Ve 25 letech jsem vyšla z léčebny, sice čistá, ale plná strachu. Realita se zdála šedivá, mechanická a prázdná.

Nakonec jsem se rozhodla odjet z Prahy, sbalila jsem si batoh a s holým zadkem se vydala do jih. Pár měsíců jsem pracovala na Gibraltaru, pak přišla ekonomická krize v roce 2008. Ocitla jsem se skoro bez příjmu, ale nechtěla se vzdát. Věděla jsem, že moje cesta není u konce. Zkusila jsem si, jak se člověk uživí na ulici - třeba dumpster divingem nebo pašováním cigaret přes hranice. Práci jsme si nakonec našla na nejjižnějším cípečku Španělska v Tarifě. Tam jsem prožila šťastné 3 roky, potkala svého manžela a porodila dvě děti, dvojčátka. Myslela jsem, že závislost mám vyřešenou. Ale několik měsíců po porodu jsem přestala spát a postupně se mi začaly vracet panické ataky a rozjela se mi těžká deprese. Došla jsem až k myšlence, že bude lepší vzít si život, že dětem a manželovi bude beze mě líp. V ten moment se mi v hlavě rozsvítila varovná kontrolka, která říkala, že tohle přeci nemůžu být já. A rozhodla jsem se, že udělám všechno proto, abych zjistila, jestli existuje i jiná cesta. Začala jsem chodit na intenzivní a bolavou terapii EMDR, která mi tehdy zachránila život.

 

Po přestěhování do Francie se problémy a insomnie na chvíli vrátily, ale zároveň se objevilo i něco jiného. Momenty silného utrpení začaly nahlodávat skořápku ega a spustily několik silných spontánních mystických zážitků, včetně zážitku blízkému smrti (NDE). To byl začátek mé osobní duchovní cesty. Zároveň dozrálo rozhodnutí, že už mám dost psychologů a chci si pomoci jinak. Dostala jsem se k metodě EFT, kterou jsem praktikovala nejprve na sobě, a pak na svých známých. Pomohla mi pochopit a uvolnit spoustu věcí, a hlavně mi dala do rukou jednoduchý nástroj, se kterými jsem si mohla pomoci sama.

Po 5 letech v zahraničí jsem se vrátila do České republiky a rozhodla se pomáhat lidem. Začala úžasná cesta osobního růstu a objevování nových modalit. Kromě EFT jsem si brzy udělala certifikaci na trauma terapii BLAST, vycházející z terapie EMDR, která mi pomohla na začátku. Později jsem si vzdělání doplnila o lektorský výcvik prevenčních programů pro žáky základních škol, což mi vzhledem k mé minulosti dávalo obrovský smysl. Pak přišel kurz recovery koučování a úžasná stáž v anglickém Manchesteru, která mi otevřela oči a ukázala mi zcela nový postoj k léčbě závislostí. Individuální a přátelský přístup, který není zaměřen jen symptomaticky, není svázaný zákazy, plně respektuje klienta a dodává mu sílu. 

V posledních letech mě začala lákat i práce s energií a tělem. Do cesty se mi připletly nástroje Access Consciousness, které mi do života vnesly neskutečnou svobodu, lehkost a radost. A taky moře nových přátel. Access Consciousness je přístup k vědomému životu, který místo neustálého řešení problémů otevírá nové možnosti. A kde radost není sprosté slovo.

Kromě kurzů Access Consciousness a nádherné relaxační metody Access Bars, jsem se vydala i cestou doteku a úžasných masáží 5 kontinentů. Spojení s tělem pro mě otevírá nový vesmír možností a prožitků. Nikdy bych si nemyslela, jak mě práce s těly bude těšit a naplňovat.

 

Dál se věnuji koučování - v mé vlastní, netradiční formě. Odmítám hrát hru většiny společnosti, že život je jen série problémů a utrpení. Nebaví mě přehnaná vážnost a rýpání se v bolesti. Baví mě měnit úhly pohledu, odlehčovat tíhu, otevírat nové možnosti a učit se přijímání, radosti a lehkosti bytí.

​Žijeme na neskutečně nádherné planetě, která nám poskytuje všechno, co potřebujeme. Věřím, že každá bolest je jen předehrou k větším možnostem a růstu, pokud si to zvolíme. Pokud jste dočetli až sem, dost možná to vidíte podobně. Díky za váš čas a bude mi ctí setkat se někdy osobně.